Poznaj całe środowisko

Czym tak naprawdę jest środowisko naturalne? Kogo można w nim spotkać? Rodzice nie raz i nie dwa na pewno spotkają się z takim pytaniem od swoich małych dzieci. Z czasem zainteresowanie tego typu tematami może wzrosnąć. Na szczęście, dzieci w szkole mają biologię, której nauka kontynuowana jest przez wiele lat. Aż do okresu szkoły średniej. Jedni decydują się na to, aby zapoznać się z tematyką w zakresie zaawansowanym, a inni w zakresie podstawowym. Dla tych drugich dedykowany jest podręcznik pt. Biologia na czasie 3. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres podstawowy. Szkoły ponadpodstawowe ze strony www.taniaksiazka.pl.

Biologia w zakresie podstawowym


Trzecia klasa szkoły średniej to już nieco bardziej zaawansowana tematyka, jeżeli chodzi o środowisko naturalne. Uczniowie podstawę wynieśli już z pierwszej szkoły, a w liceum i technikum omawiane są już inne tematy – na pewno bardzo interesujące.

Książka “Biologia na czasie 3. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres podstawowy. Szkoły ponadpodstawowe” pochodzi od wydawnictwa Nowa Era. Autorem jest Jolanta Holeczek, która zadbała o to, aby przewidziany materiał został przekazany w pojęciu holistycznym, a także nowoczesnym. W ten sposób można łatwiej dotrzeć do uczniów, którzy lubią, kiedy traktuje się ich już jak dorosłych, mających swoje zdanie na określone tematy.

“Bliżej życia”, a także “O tym się mówi!” to elementy, które wskazują na liczne ciekawostki odnoszące się do życia codziennego. Młodzi ludzie dzięki temu przekonają się, że tak naprawdę tematyka poruszana na lekcji to wszystko to, co dzieje się dookoła nich.

“Zwróć uwagę…” to – jak sama nazwa wskazuje – materiały, które faktycznie trzeba zapamiętać. Takie, które mogą im się również przydać na sprawdzianie. Na końcu każdego rozdziału znaleźć można podsumowanie. To one punktują najważniejsze wiadomości, których nie można zapomnieć. Całkiem możliwe, że część z nich będzie można wykorzystać także w późniejszym życiu.